Să înalțăm rugăciune de mulțumire și să-L slăvim pe Dumnezeu fiindcă ne-a ajutat și ne-a binecuvântat să sărbătorim Botezul Domnului, Epifania sau Arătarea Domnului!

Citat din Sfânta Scriptură:

Şi făcându-se seară, au adus la El mulţi demonizaţi şi a scos duhurile cu cuvântul şi pe toţi cei bolnavi i-a vindecat, Ca să se împlinească ceea ce s-a spus prin Isaia proorocul, care zice: "Acesta neputinţele noastre a luat şi bolile noastre le-a purtat".
(Sfânta Evanghelie după Matei 8, 16-17)